Edebiyat Kitap

3 Yusuf 3 Rüya 3 Gömlek


Merhaba

Nasılsın?

Beni sormayacaksın sen ama, yine de anlatayım. İyi sayılırım. Sensizliği, sevgisizliğini kitaplarla ve çalışarak kapatmaya çalışıyorum artık. Bir de Leyla ve Mecnun’u izleyerek. Mecnun o kadar ben, ben o kadar Mecnun’um ki şaşırıyorum bazen. Sen de Leyla olabilir misin diye hayal kuruyorum..

Neyse, daha 4 bölümdeyim zaten.

Hem konumuz bu değil ki. Yine dalıp gittim ben.. =)

En son okuduğum kitabı anlatacağım bugün sana. En son, Senai Demirci tarafından hazırlanan bir kitabı okudum. İçerisinden bir çok alıntı da yaptım, birazdan anlatacağım sana. Ama önce biraz kitaptan bahsetmek istiyorum, ne kadar çok konuşabilsem seninle o kadar cennette durmuş olurum nasılsa..

Senai Demirci, ilk 50 sayfayı geçince sıkılmadan okuyacağın bir kitap hazırlamış. Zekice cümleler kullanarak, sürükleyicilik katmış eserine. Ancak ilk 50 sayfa bitene kadar bir çok kez bırakmayı düşündüm ama kitaba saygısızlık olmasın diye bırakmadım. Hz. Yusuf (A.S)’u çok güzel anlatmış. Başına gelenlere 2-3 pencereden bakmış ve günümüze gerçekten güzel uyarlamış. Kitabı okurken bazen Yusuf oluyorsun, bazen Züleyha, bazen kuyuya atılan oluyorsun, bazen kuyuya atan. Eğer güzelce sabredenlerden bulabilirsen kendini, sonunda kavuşuyorsun yokluğunun üzüntüsünden gözlerini kaybettiğine..

Düşmeyi göze alamayan, yükselemez.. diyor kitapta..

Bulduğunu yitirirsen, yitirdiğini bulursun..

Seni bulabilmem için, yitirmem gerekiyormuş önce…

Diğer alıntılarım biraz uzun, bazen bir sayfayı not etmişim defterime.. Farklı konular halinde yine anlatacağım sana, farklı sohbetler açacağım o konularla. Ve seni farklı günlerde daha çok göreceğim İnşaAllah.

İyi geceler güzel gözlüm..

Hatırımdasın..


Yazar Hakkında

Admin

Yorum Yaz